logo Erfgoedbank Brussel

Nieuws

Kom luisteren naar onze vrijwilliger Hilde op het Histories Festival!

Op 10 oktober trekt het Histories Festival naar de KBR in Brussel voor een boeiende dag vol erfgoed, workshops en ontmoetingen. En wij zijn erbij! We zijn ontzettend trots om aan te kondigen dat onze gedreven vrijwilliger Hilde Theunkens zal spreken tijdens een van de exclusieve sofagesprekken.

Bruggen bouwen met erfgoed
Tijdens het panelgesprek 'Bruggen bouwen met erfgoed' staat de vraag centraal hoe je als vereniging mensen met uiteenlopende achtergronden betrekt bij je werking. Hilde zal er in de kijker zetten hoe wij bij de Erfgoedbank Heembeek-Mutsaard met een persoonlijke aanpak inwoners samenbrengen om onze lokale geschiedenis te bewaren en te delen.

Ze deelt over de Erfgoedbank met andere inspirerende stemmen uit de erfgoedwereld:

  • Rick Jimenez (KADOC-KU Leuven), die vertelt over zijn project rond erfgoed en samenlevingsopbouw.
  • Koen Lamberts (Reuzen vzw), die jong en oud in Borgerhout verenigt rond een driehonderd jaar oude reuzenstoet.
  • Het gesprek wordt in goede banen geleid door moderator en erfgoedexpert Poli Roumeliotis.

Kom je Hilde aanmoedigen?
Het Histories Festival is dé ideale plek, of je nu al jaren in de erfgoedwereld zit of net je eerste stappen zet. Je kan er snuisteren op de erfgoedmarkt, deelnemen aan workshops of verborgen schatten van de KBR ontdekken. En het mooiste van al? Het is helemaal gratis.

Erfgoedbank Brussel maakt gebruik van Erfgoednet 3.0 een product van Vitec Memorix